10 نوع روپوش بیمارستانی: چگونه بفهمیم چه چیزی برای شما مناسب است

انواع لباس های بیمارستانی در جو و بلا مطمئناً، ممکن است به نظر برسد که همه انواع روپوش‌های بیمارستانی یکسان ساخته شده‌اند، اما تفاوت‌های کلیدی وجود دارد که درک آنها مهم است. و این تفاوت‌ها راحتی و ایمنی بیشتری را در زمانی که بسیار مورد نیاز هستند به ارمغان می‌آورند.بیشتر بخوانید: اسکراب پزشکی طرح دار

بیشتر مانتوها از همان شکل اصلی پیروی می کنند، اما برای اهداف متفاوتی طراحی شده اند. در ابتدایی ترین سطح، برخی از روپوش ها برای پوشیدن توسط کادر پزشکی طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر برای بیماران طراحی شده اند. پس از این تمایز اساسی، بسیار مهم است که بفهمید چه نوع لباسی برای شما یا گیرنده مراقبت شما بر اساس توانایی ها و شرایط فردی مناسب است.

اما، قبل از به اشتراک گذاشتن “لیست 10 برتر”، مهم است بدانید که وقتی صحبت از راحتی، عملی بودن و موقعیت خاص شما می شود، ممکن است بخواهید گزینه های جایگزین را در نظر بگیرید. این لباس‌های جایگزین، که به عنوان لباس‌های تطبیقی ​​شناخته می‌شوند، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که پوشیدن و درآوردن آن‌ها برای افرادی که دارای تغییرات فیزیکی و شناختی یا معلولیت هستند، بسیار آسان و سریع باشد.

اکنون آنچه باید در مورد 10 نوع روپوش بیمارستانی بدانید در اینجا آمده است.

1. لباس مجلسی تمام پشت

این لباس‌ها تمام پشت را می‌پوشانند و اغلب با کراوات محکم می‌شوند. آنها معمولاً از پارچه ای سبک وزن و قابل تنفس ساخته می شوند. آنها اغلب توسط بیماران به دلیل فروتنی و راحتی آنها ترجیح داده می شوند. آنها اغلب از پارچه سبک وزن و قابل تنفس ساخته می شوند. پنبه یا مخلوط های پلی پنبه ای به راحتی بیماران در طول اقامت در بیمارستان کمک می کند. روپوش‌های پشتی معمولاً توسط بیماران ترجیح داده می‌شوند، زیرا پوشش بیشتری نسبت به سایر انواع روپوش‌های بیمارستانی دارند.

بیشتر بخوانید: تولید کننده روپوش بیمارستانی

علاوه بر راحت و متواضع بودن، لباس‌های پشتی نیز کاربردی هستند، زیرا امکان دسترسی آسان به پشت را برای اقدامات و معاینات پزشکی فراهم می‌کنند. بسیاری از روپوش‌های بیمارستانی پشتی با دهانه‌هایی در پشت طراحی شده‌اند که به راحتی می‌توان آن‌ها را با استفاده از گیره یا کراوات باز کرد. دسترسی کارکنان پزشکی به پشت بیمار بدون نیاز به درآوردن کامل روپوش را آسان می کند. روپوش‌های بیمارستانی با پشت کامل یک انتخاب متداول برای بیماران در بیمارستان‌ها و سایر بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی است و در اندازه‌های مختلفی در دسترس هستند تا از تناسب مناسب برای بیماران در هر شکل و اندازه‌ای مطمئن شوند.

2. لباس مجلسی دوشاخه

همانطور که از نام آنها پیداست، این روپوش ها به دلیل شکاف در پشت شناخته می شوند که امکان دسترسی آسان تر به بدن بیمار را فراهم می کند. آنها اغلب برای کسانی که به مراقبت های پزشکی مکرر نیاز دارند یا برای کسانی که در بستر هستند استفاده می شود. روپوش‌های بیمارستانی با پشت دوشاخه معمولاً از پارچه‌های سبک وزن و قابل تنفس مانند پنبه یا ترکیب پلی پنبه ساخته می‌شوند تا به راحتی بیماران در طول اقامت در بیمارستان کمک کنند.

بیشتر بخوانید: خرید کلاه اسکراب

آنها اغلب با کراوات محکم می شوند و همچنین ممکن است دارای گیره یا بسته شدن نوار چسب برای کمک به نگه داشتن لباس در جای خود باشند. مانند روپوش‌های بیمارستانی پشت کمر، روپوش‌های پشتی در طیف وسیعی از اندازه‌ها برای اطمینان از تناسب مناسب برای بیماران با هر نوع بدنی در دسترس هستند. آنها یک انتخاب عملی و راحت برای بیماران در بیمارستان ها و سایر مراکز مراقبت های بهداشتی هستند.

 

3. لباس مجلسی جلو

بسته شدن محکم در جلو امکان دسترسی آسان به بدن بیمار را فراهم می کند و در عین حال میزان خاصی از فروتنی را نیز فراهم می کند. این یک نوع لباس بیمارستانی عالی برای کسانی است که می خواهند آن را از جلو ایمن نگه دارند. آنها اغلب توسط بیمارانی که نیاز به مراقبت های پزشکی مکرر دارند اما می خواهند فروتنی خود را حفظ کنند ترجیح داده می شوند. روپوش های جلویی بدون نیاز به درآوردن کامل روپوش، امکان دسترسی آسان به ناحیه قفسه سینه و شکم را برای انجام اقدامات و معاینات پزشکی فراهم می کنند. روپوش‌های بیمارستانی جلوی اسنپ معمولاً از پارچه‌های سبک وزن و قابل تنفس مانند پنبه یا ترکیبی از پلی پنبه ساخته می‌شوند تا به راحتی بیماران در طول اقامت در بیمارستان کمک کنند.

بیشتر بخوانید: قیمت کاور دست پلاستیکی

آنها همچنین ممکن است کراوات یا سایر روش‌های بستن را برای کمک به نگه داشتن روپوش در جای خود داشته باشند. روپوش‌های بیمارستانی جلویی یک انتخاب محبوب برای بیماران در بیمارستان‌ها و سایر مراکز مراقبت‌های بهداشتی هستند. زیرا ترکیبی از راحتی و فروتنی را ارائه می دهند. آنها در طیف وسیعی از اندازه ها در دسترس هستند تا از تناسب مناسب برای بیماران در هر شکل و اندازه اطمینان حاصل کنند.

4.  روپوش های قابل استفاده مجدد :

این مانتوها برای چندین بار پوشیدن طراحی شده اند و پس از هر بار استفاده قابل شستشو هستند. آنها اغلب از پارچه ای بادوام تر ساخته می شوند و در مقایسه با لباس های یکبار مصرف گزینه سازگارتر با محیط زیست هستند. مطمئناً وقتی صحبت از «قابل استفاده مجدد» نیست، بلکه چند کاره بودن نیز به میان می‌آید، ممکن است بخواهید گزینه‌های لباس تطبیقی ​​را مخصوصاً برای افراد مسن‌تر در نظر بگیرید، مانند لباس خواب تطبیقی ​​با پشت باز جو و بلا برای زنان، یا لباس خواب فلانل برای مردان. یا لباس خواب تطبیقی ​​تمام فصول برای مردان و زنان.

5. روپوش باریاتریک

این نوع روپوش های بیمارستانی برای بیمارانی طراحی شده است که به طور قابل توجهی اضافه وزن دارند و برای ایجاد تناسب راحت نیاز به سایز بزرگتر دارند. آنها اغلب از پارچه بادوام تری ساخته می شوند که ممکن است دارای درزهای تقویت شده باشد.

بیشتر بخوانید: روتختی یکبار مصرف رولی

6. روپوش بی اختیاری

این روپوش ها برای بیمارانی طراحی شده اند که در کنترل حرکات مثانه یا روده خود مشکل دارند. آنها از مواد ضد آب یا جاذب ساخته شده‌اند و ممکن است دارای ویژگی‌های اضافی مانند لنت‌های جاذب یا قفل جلویی باشند

 

7. لباس های یکبار مصرف

این نوع روپوش های بیمارستانی طوری طراحی شده اند که یک بار پوشیده شده و سپس دور ریخته شوند. آنها اغلب از پارچه‌ای سبک وزن و قابل تنفس ساخته می‌شوند و در مکان‌هایی استفاده می‌شوند که در آن خطر آلودگی زیاد وجود دارد یا زمانی که لباسی قابل استفاده مجدد در دسترس نیست

8. لباس های ایزوله

این روپوش ها توسط بیمارانی که به دلیل بیماری یا عفونت مسری ایزوله یا قرنطینه شده اند استفاده می شود. آنها برای جلوگیری از گسترش بیماری به سایر بیماران یا پرسنل پزشکی طراحی شده اند و اغلب از مواد ضد آب یا مقاوم در برابر مایعات ساخته شده اند.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس ام ار ای

9. روپوش های حرارتی :
این روپوش ها برای گرم نگه داشتن بیماران طراحی شده اند و اغلب برای افرادی که هیپوترمی هستند یا در تنظیم دمای بدن خود مشکل دارند استفاده می شود. آنها از مواد حرارتی یا عایق ساخته شده اند و ممکن است دارای ویژگی های اضافی مانند پد گرمایشی داخلی یا هود برای گرم نگه داشتن بیمار باشند

10.  روپوش اطفال

این نوع لباس‌های بیمارستانی که مخصوص کودکان طراحی شده‌اند، اغلب رنگارنگ‌تر و بازیگوش‌تر از لباس‌های بزرگسالان هستند. آنها که برای تناسب با اندام های کوچکتر ساخته شده اند، اغلب دارای ویژگی های خاصی مانند بستن کراوات هستند که دستکاری دست های کوچک آسان تر است.